Hakkımızda

          Yılmaz Madencilik Ticaret ve San Limited Şirketi bir aile şirketidir. Şirketleşmeden önce faaliyetleri Baba Rıza YILMAZ adına devam etmiştir. Merkez Kdz Ereğli de'dir. 1975 yılından bugüne dek yurdun çeşitli yerlerinde faaliyetleri olmuştur. Ancak Ereğli Demir Çelik fabrikaları ile çalışmak düşüncesiyle bu   bölgeden kopmamıştır.

          Ereğli Demir Çelik Fabrikaları nın 1976-2001 yılları arasındaki Dolomit ihtiyacını taşeron olarak 2002 yılından itibaren 3 yıl süre ile yıllık 145.000 (Yüzkırbeşbin) ton,  2005 yılında 67.500 (Altmışyedibinbeşyüz) ton, 2006 yılında 80.000 (Seksenbin) ton, 2007 yılında 102.500 (Yüzikibinbeşyüz) ton Dolomit ihtiyacının tamamını Düzce ili Akçakoca Köyü Mevkiinde bulunan ve firmanın uhdesinde olan İR 3634 nolu ruhsatlı  sahadan üretilmekte ve fabrika stok sahasına teslim edilmektedir.
 
          Ayrıca yine şirket adına kayıtlı Bartın Boğaz mevkiinde bulunan İR:1350 nolu sahada Barkisan Kireç Fabrikasının  1996-2002 yıllarındaki kireç taşı ihtiyacının tamamını tarafımızdan üretilerek teslim edilmiştir.
 
          Belediyeler ,Köy Hizmetleri,Karayolları,DSİ ve diğer kurumların ihtiyacı olan temel malzeme Asfalt Mıcırı, Beton Agregası ,Tahkimat taşı gibi malzemeleri İR:1350 nolu sahadan üreterek bölgeye hizmet vermektedir.
 
          Ayrıca firmamız 2005 yılında Devrek-Ereğli Yolunun (KM:48+970 - 56+721) 8 km'lik kısmını  tamamlamıştır.
          Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının 1988-1991 yılları arasındaki Dolomit ihtiyacının tamamı firmamız tarafından teslim edilmiştir.
 
          Firma kendi alanlarındaki faaliyetlerini gün geçtikçe ve piyasa koşullarına göre daha da genişletmeyi düşünmektedir. Şirketimize ait ruhsatlı sahalarda yeterli miktarda rezerv bulunmaktadır.
 
          Firma makine ekipmanlarını yaptığı işlere uygun şekilde sürekli yenilemektedir. Bünyesinde her zaman deneyimli ve yetenekli personel kadrosu ile çalışmaktadır.
 
Değerlerimiz
Türkiye'nin gelişimi ve Avrupa Birliği ile entegrasyonunda önemli rol oynayacak olan maden sektörünün, iş süreçlerinde etkinliğinin artırılması, yeniden yapılanma ve maden kullanımını artırmak için kapsamlı çözümler sunan Yılmaz Madencilik:
Güvenilirlik,
Yüksek sorumluluk duygusu,
Deneyim,
Kalite bilinci,
Sürekli gelişim inancı,
İş ahlakına bağlılık,
Müşteri beklentilerini aşan katma değerli iş birliği değerlerine sahiptir.
Araç & Makina